Uwaga! Twierdza Wisłoujście szykuje się do bitwy!

Uwaga! Twierdza Wisłoujście szykuje się do bitwy!

To już w najbliższą sobotę, Kompania Kaperska razem z Muzeum Historycznym Miasta Gdańska, będzie miała przyjemność współorganizować ten niezwykły historyczny festiwal. Goście Twierdzy przeniosą się w czasy siedemnastowiecznego Gdańska i Twierdzy Wisłoujście.

Zobaczymy grupy rekonstrukcyjne z Polski i zagranicy (ponad 150 osób!), muszkieterów, pikinierów, ćwiczenia oddziałów piechoty i artylerii, będziemy mogli potargować się przy straganach rzemieślniczych, spróbować sił w dawnym rzemiośle, odwiedzić kwaterę dowódcy twierdzy, przymierzyć dawne elementy wyposażenia żołnierzy i posłuchać ciekawostek o epoce.

Pragniemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych widzów. Często nas pytano o możliwość zwiedzenia twierdzy po inscenizacji, by zobaczyć z bliska jak wyglądało życie w tym miejscu. – mówi Maciej Flis, pracownik działu marketingu MHMG. W tym roku zawita do nas 150 osób zaangażowanych w odtwarzanie formacji wojskowych z XVII wieku. Będą to grupy zarówno z województwa Pomorskiego, jak i z okolic Warszawy, Krakowa, a nawet z Anglii. Wydarzenie będzie jedną z nielicznych okazji, w których będzie można znaleźć się pomiędzy odtwórcami XVII wieku i odrobinę odczuć klimat epoki, poczuć się jej uczestnikami. W przyszłych latach chcemy rozwijać ten pomysł do kilkudniowego festiwalu, który będzie odbywać się regularnie.

Więcej informacji: http://mhmg.pl

Wisłoujście