Nasze Projekty

Załoga galeonu Król Dawid

fot. Agata Chyziewicz
fot. Agata Chyziewicz

Marynarze z XVII wieku, z czasów najsłynniejszego morskiego zwycięstwa Rzeczypospolitej – Bitwy pod Oliwą (1627 r.). Banda żeglarzy, łajdaków, rzezimieszków i żołnierzy najróżniejszego pochodzenia, skuszonych obietnicą królewskiego żołdu.

HMS Dauntless Royal Tars

fot. Radek Zawadzki
fot. Radek Zawadzki

Królewskie smoluchy, czyli marynarze z HMS Dauntless. Brytyjski okręt zapisał się w historii marynarki w 1807 roku, próbując bezskutecznie przebić się z pomocą do oblężonego przez Francuzów Gdańska. Najprawdopodobniej jest jedynym okrętem w historii wojskowości zdobytym przez piechotę.

 

Kaprzy z Wielkiej Wojny Północnej

kaprzyMarynarze na służbie polskiego króla, z okresu Wielkiej Wojny Północnej (1700-1721) i Złotej Ery Piractwa (przełom XVII i XVIII wieku). Mało znany rozdział historii morskiej Rzeczypospolitej, rozgrywający się w tym samym czasie, co wyczyny najsłynniejszych karaibskich piratów.

Kompania Piechoty

Piechota
fot. Paweł Kamiński

Oddział Piechoty Okrętowej Jego Wysokości Króla Zygmunta III Wazy. Na co dzień zaczepna banda szukająca okazji do bitki. W boju nie cofają się przed niczym. Ni Szwed ni abordaż im nie straszny.

Wandalizacja

wandalNajbardziej specyficzna z sekcji Kompanii Kaperskiej, skupiona nie na rekonstrukcji historycznej a samym rzemiośle morskim. Wandalizacja współpracuje ściśle z Polskim Klubem Morskim przy remoncie żaglówki – Wandal.