Nasi Partnerzy

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

NMMMW zasobach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku znajdują się m.in. zabytki pochodzące z wraku szwedzkiego okrętu Solen zatopionego podczas Bitwy pod Oliwą oraz brytyjskiego węglowca HM Bark General Carleton, który zatonął niedaleko Dębek w 1785 roku. Wspólnie organizowaliśmy m.in. pokaz edukacyjny z okazji Nocy Muzeów 2013 czy  Dzień otwarty wystawy „Lux in Tenebris” i Dzień Dziecka w czerwcu 2015 roku.

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska

MHMuzeum Historyczne Miasta Gdańska jest gospodarzem dwóch cyklicznych imprez, w których Kompania uczestniczy co roku: Bitwy o Twierdzę Wisłoujście (w której, jako brytyjscy marynarze, pojawiamy się już od pierwszej edycji) oraz multiepokowej imprezy historycznej „Wehikuł Czasu”.

Polski Klub Morski

PKMPolski Klub Morski jest jednym z najstarszych polskich klubów żeglarskich. Siedziba klubu znajduje się w Baszcie Łabędź w Gdańsku. Nabrzeże klubowe i hangar położony jest na wewnętrznej fosie historycznej Twierdzy Wisłoujście. Kompania Kaperska współpracuje z PKM w ramach uroczystości związanych z tradycją morską („80-lecie jachtu S/Y Korsarz”) oraz szkoleń żeglarskich. Polski Klub Morski jest również partnerem sekcji żeglarskiej „Wandalizacja”.

Naukowe Koło Historyków Uniwersytetu Gdańskiego

KNNaukowe Koło Historyków Uniwersytetu Gdańskiego działa już ponad 20 lat. Kontynuuje działalność Koła Ikonograficznego, powstałego założonego w 1987 roku. W grudniu 1996 roku po opracowaniu nowego statutu i reorganizacji funkcjonuje do dziś zrzeszając studentów historii (i nie tylko!) wszystkich lat. Kompania Kaperska była partnerem XXII Ogólnopolskiego Zlotu Historyków Studentów, który w 2014 r. odbył się na Uniwersytecie Gdańskim.

Libava Historic Replica Sailer

LibavaLibava to nasza zaprzyjaźniona łotewska replika żaglowca z końca XVII w. Wraz z jej załogą współorganizowaliśmy część historyczną zlotu Baltic Sail 2012 oraz, dzięki uprzejmości kapitana, uczestniczyliśmy w trzydniowym rejsie po Zatoce Ryskiej uświetniając przy tym Kuressaare Maritime Days 2012.

Oliwska Drużyna Najemna Inogici

InoWraz z zaprzyjaźnioną Oliwską Drużyną Najemną „Inogici” współpracujemy m.in. przy okazji imprezy historycznej Wehikuł Czasu.

12 Pułk Piechoty Xięstwa Warszawskiego

1212 Pułk Piechoty Xięstwa Warszawskiego koordynuje część historyczną inscenizacji Bitwa o Twierdzę Wisłoujście, w której corocznie bierzemy udział.